• Wyjazd do Filharmonii Koszalińskiej

W dniu 18.04.2024r. mieliśmy okazję uczestniczyć w cyklu wydarzeń Kompozycja: Architektura i Muzyka organizowanej przez SARP o/Koszalin i Filharmonia Koszalin. Wysłuchaliśmy przepięknego koncertu kameralnego w wykonaniu:

Olga Tokarczuk-Tsytsyk, Emilia Jackiwicz, Marcin Orłowski. Usłyszeliśmy J. Haydn, S. Rachmaninowa i skomponowanego na tą okazję utworu przez samego dyrygenta Filharmonii Koszalińskiej J.P. Kujawskiego.

• Szkoły nowych możliwości w Gminie Borne Sulinowo

• Projekt pt.„Szkoły nowych możliwości w Gminie Borne Sulinowo” jest realizowany przez Gminę Borne Sulinowo, w partnerstwie z podmiotem edukacyjnym Mały Inżynier, w okresie II.2024–VIII.2025. Cel główny Projektu: do 31.08.2025 w Szkole Podstawowej im. Pierwszych Osadników w Łubowie, Szkole Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Bornem Sulinowie, Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Juchowie, Szkole Podstawowej im.Kawalerów Orderu Uśmiechu w Jeleniu i Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Oflagu II w Bornem Sulinowie (woj.zachodniopomorskie) poprawiona zostanie jakość i dostęp do kształcenia ogólnego, poprzez:

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

W ubiegły poniedziałek, 8 kwietnia naszymi gośćmi w ramach Światowego Dnia Zdrowia były Panie Izabela Jadwiżyc, promotorka zdrowia, Panie Monika Tokarz i Magdalena Kęsicka z Oddziału Epidemiologii PSSE w Szczecinku oraz posterunkowa Magdalena Gorgol, profilaktyk z KPP w Szczecinku a także pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania, Pani Sylwia Partyka.

• Pierwszy Dzień Wiosny

Dzień 21 marca czyli Dzień Wiosny, upłynął w naszym liceum na dobrej zabawie. Po zaplanowanych lekcjach nastąpił czas relaksu. Każdy z uczniów mógł wybrać bliską sobie aktywność. Przeważała grupa artystów, która pod kierunkiem Pani Kariny Rogólskiej malowała obrazy techniką akwareli.

Miłośnicy dobrego kina mieli okazję obejrzeć klasykę filmu. Jak przystało na prawdziwe kino, nie zabrakło ważnego elementu, czyli świeżutkiego popcornu, zapewnionego przez Panią Barbarę Krosman, prezeskę Stowarzyszenia Be Happy. Każdy z koneserów kukurydzianego przysmaku mógł liczyć na poczęstunek.

• Anioł mieszka po sąsiedzku

W dniu 28 marca 2024r. miał miejsce finał akcji pomocowej „Anioł mieszka po sąsiedzku” przeprowadzonej przez uczestników Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego przy borneńsko – sulinowskim Liceum Ogólnokształcącym. Już drugi raz, dzięki hojności naszych sponsorów mogliśmy zrobić nie tylko paczki na Boże Narodzenie ale również na Wielkanoc. Przygotowaliśmy aż 50 paczek dla najbardziej potrzebujących seniorów z Bornego Sulinowa. Warto tu przypomnieć wszystkich naszych darczyńców, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić obie akcje.

Piątek 19.04.2024