• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

•

W dniu 21 czerwca 2024 r. w Budynku Kulturalno-Oświatowym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Na wstępie uroczystości P. Dyrektor Jacek Wojciechowski pogratulował wszystkim uczniom promocji do klas programowo wyższych i osiągnięcia dobrych i bardzo dobrych wyników w nauce oraz aktywności na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Następnie P. Dyrektor w imieniu własnym i społeczności szkolnej pożegnał dwoje pedagogów odchodzących z borniańsko-sulinowskiego liceum. P. Karina Rogólska przepracowała w naszej szkole aż 20 lat, głównie jako polonistka oraz wychowawczyni wielu klas gimnazjalnych i licealnych. P. Damian Gaj przez kilka lat był nauczycielem wychowania fizycznego i w ostatnim roku szkolnym wychowawcą klasy II LO. Kolejną częścią uroczystości było wręczanie listów gratulacyjnych za wysokie osiągnięcia w nauce. Dyplomy i podziękowania zostały ponadto wręczone licealistkom i licealistom angażującym się w sport, wolontariat szkolny, szkolny samorząd. Na zakończenie uroczystości P. Jacek Wojciechowski życzył zgromadzonym bezpiecznego i rozważnego spędzenia letnich wakacji.

Nagrodzeni sportowcy

P. Dyrektor Jacek Wojciechowski nagradza  wolontariuszki

Nagrodzeni wolontariusze

P. Dyrektor Jacek Wijciechowski i P. Karina Rogólska

Pożegnanie P. Damiana Gaja

• Przedwakacyjne wydarzenia integracyjne

• Końcówka czerwca to w naszym Liceum czas wycieczek, biwaków i innych aktywności.

Uczniowie byli na spływie kajakowym, zakończonym ogniskiem w Nadarzycach, swoje celne oko sprawdzali podczas zabawy w paintball, oraz wypoczywali na biwaku w Jeleniu

Biwak w Jeleniu (klasa II LO)

Klasa I LO na paintballu

Klasa III LO na spływie kajakowym

• Licealiści w Wolińskim Parku Narodowym

• 13 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość odpocząć, po wyczerpującym finiszu końca roku szkolnego, na łonie przyrody. Dzięki funduszom uzyskanym z projektu „Szkoły nowych możliwości w Gminie Borne Sulinowo”, mogli zwiedzić Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie  oraz Woliński Park Narodowy. Dla spragnionych opowieści z przeszłości dużą gratką było zwiedzanie zrekonstruowanej dziewięciowiecznej osady, po której oprowadził nas średniowieczny woj. Zainteresowani mogli poznać nie tylko opowieści o wielkiej historii,  ale dowiedzieli się  również jak żyli na co dzień ludzie w dawnych czasach.  W Wolinie najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze, którego ekspozycje obrazują różnorodność przyrody Wolińskiego Parku Narodowego. Mogliśmy z bliska obejrzeć charakterystyczne dla tego obszaru ekosystemy wraz ze specyficznymi dla nich przedstawicielami fauny. Później, po krótkim spacerze, trafiliśmy do zagrody żubrów, a pan przewodnik, przez ponad godzinę opowiadał o życiu i zwyczajach tych niezwykłych ssaków.

Licealiści wraz z opiekunami na szkolnej wycieczce do Wolińskiego Parku Narodowego

• Nasi uczniowie znowu na podium w Konkursie Powiatowym!!!

•

W dniu 6 czerwca 2024 r. na terenie Rezerwatu „Bagno Kusowo” odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny pn.: "Bagna muszą być mokre!” - II Wyprawa Odkrywców, zorganizowany przez Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku oraz Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior - ZPO w Szczecinku. W konkursie uczestniczyło osiem czteroosobowych zespołów, uczniów szkół średnich z terenu powiatu szczecineckiego oraz jeden zespół uczniów z czeskiej Ostrawy.

Konkurs składał się z dziewięciu zadań. Zadanie pierwsze ("Koło Fortuny") polegało na sprawdzeniu wiedzy uczestników na temat Rezerwatu „Bagno Kusowo”, Konwencji Ramsarskiej, metod ekosystemowej ochrony terenów podmokłych oraz fauny i flory terenów podmokłych, w tym gatunków drzew.. Następnie zespoły rywalizowały ze sobą, podczas Wyprawy Odkrywców. W tej części konkursu zadaniem zespołów było odnalezienie, na terenie Rezerwatu Bagno Kusowo, ośmiu zaznaczone na mapie punktów i wykonanie przygotowanych w każdym punkcie zadań przyrodniczo - leśnych, botanicznych, matematycznych lub logicznych. Niektóre zadania polegały na rozpoznaniu wizerunku gatunków roślin, motyli, ważek, płazów, ptaków i ssaków, inne na wykonaniu badań, doświadczeń, eksperymentów, pomiarów lub obliczeń.

Jak i w poprzednim roku tak i w tym uczniowie naszego Liceum nie zawiedli nas i zajęli II miejsce w Konkursie Powiatowym. Zespół w składzie: Marta Trybulec, Jonatan Papierzyński, Stanisław Leśniewicz i Oskar Wołejko rewelacyjnie poradzili sobie z tematyką konkursu. Marta została dodatkowo wyróżniona przez edukatorów leśnych za rozległą wiedzę ekologiczną i świetne radzenie sobie z zadaniami praktycznymi.

Laureaci otrzymali od Organizatorów cenne nagrody. Dla wszystkich uczniów udział w konkursie był wspaniałą przygodą i możliwością obcowania z naturą.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekunem zespołu była Pani Justyna Cioch - nauczyciel biologii i chemii

W środku zdjęcia licealiści z Bornego Sulinowa wraz z opiekunami

Uczestnicy Powiatowego Konkursu (młodzież, opiekunowie i organizatorzy)