• Warsztaty ekologiczne w CEEiRJ w Szczecinku

•

W dniu 19 września 19 osobowa grupa uczniów wzięła udział w warsztatach organizowanych w ramach projektu "Człowiek, jego miejsce i rola w środowisku - edukacja ekologiczna w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku" - edycja 2024, finansowanego ze środków WFOŚIGW w Szczecinie.

W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z metodami rewitalizacji i rekultywacji zbiorników wodnych. Nabyli umiejętności badawcze w zakresie poboru próbek wody. W trakcie zajęć praktycznych wykonali analizy fizyko – chemiczne wody, oznaczali organizmy wodne przy pomocy kluczy i pracowali z mikroskopem stereoskopowym.

• Nowy projekt w naszym Liceum

• 20 września w progach naszego Liceum zagościła grupa animatorów w ramach projektu pt. „Szkoły nowych możliwości w Gminie Borne Sulinowo”.

Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach i pokazach naukowych. Zaczęło się od ciekawych eksperymentów z ciekłym azotem i ogniem. Potem uczniowie każdej z klas tworzyli kapsułki do zmywarek i płyn do mycia okien, sprawdzali pH, zobojętniali, zakwaszali, słowem każdy zakosztował niezłej przygody z chemią. Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z suchym lodem. Dla miłośników fizyki animatorzy przygotowali doświadczenia z optyki czy elektryczności.

Na koniec pojawiło się trochę nowoczesnej technologii, czyli warsztaty z robotyki, wykorzystania technologii 3D i technologii wirtualnej.

Kontynuacją projektu będą zajęcia prowadzone przez nauczycieli Liceum.

#FunduszeEuropejskie #FunduszeEU #BorneSulinowo

Młodzież licealna uczestniczy w warsztatach

• WITAJ SZKOŁO

• Nowy rok szkolny 2024/2025 rozpoczął się w piękny i słoneczny wrześniowy poranek w auli Budynku Kulturalno-Oświatowego. Pan Jacek Wojciechowski, Dyrektor borniańsko-sulinowskiego Liceum powitał wszystkich przybyłych pracowników i uczniów i przedstawił najważniejsze informacje związane z nowym rokiem szkolnym. Zgromadzeni oklaskami powitali nową polonistkę, P. Annę Gładkowską i nową wychowawczynię klasy III LO, P. Justynę Cioch. Pan Dyrektor zwrócił także uwagę zgromadzonych na pięknie zmodernizowany budynek liceum i jego otoczenie. Na zakończenie apelu P. Jacek Wojciechowski życzył uczniom dobrych i bardzo dobrych wyników w nauce.

Zdjęcia: Katarzyna Kowalczyk

Pracownicy i uczniowie na rozpoczęciu roku szkolnego. Przemawia P. Jacek Wojciechowski, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie